Az ionizációs folyamat során a napelemes medence ionizáló a rézionokat a vízbe engedi, ami lehetetlenné teszi a mikroorganizmusok, például algák, vírusok és baktériumok életét az uszodákban és tavakban. A klórral szemben a rézionok sokkal tovább hatékonyak maradnak, mert nincsen rájuk hatással a hőmérséklet, a párolgás vagy a sugárzás. Legfeljebb 80 köbméter vizet tisztít, és ideális a vírusok, baktériumok és algák eltávolítására. Az ionizált víznek köszönhetően 70% -kal csökkentheted a klór használatát a medencében. A hagyományos kémiai fertőtlenítéshez képest az ionizációnak számos előnye van, és űrhajókban is használják az ivóvíz tisztaságának megőrzése érdekében (Részletek a Nasa weboldalán >>).
A vízmennyiségtől, az időjárási viszonyoktól stb. függően, az ionizációs folyamat akár egy, vagy több hetet is igényelhet.
1. Ellenőrizd a medence vízminőségét! A klórtartalmat kb. 1,0 PPM*-4,0 PPM* tartományban, míg a PH-t 7,0 és 7,8 között kell tartani. Ha a pH 7 és 7,8 között van, akkor az ionizációs folyamat sebessége gyorsabb és hatékonyabb. Ha a PH értéke kisebb, mint 7, az ionizáció lassabb.
2. Helyezd a tisztítót az úszómedencébe úgy, hogy a lehető legtöbb napsütés érje a nap folyamán.
*PPM: koncentráció, amit a színskálán tudsz leolvasni a víz minőségének ellenőrzésekor.